დღეს ჩვენი გულები მშვიდობისკენ და უკრაინის გამარჯვებისკენ არის მიმართული!
საქართველოში ერთადერთი რეგულარული და სუვერენული მასონური გაერთიანების – საქართველოს დიადი ლოჟის წევრებისთვის და მხარდამჭერთათვის: ჩრდილოეთ ამერიკის დიადი ლოჟების ინფორმაციის და აღიარების კომისიის დასკვნით და რეკომენდაციით, ჩრდილოეთ ამერიკის (აშშ, კანადა, მექსიკა და კარიბის ზღვის კუნძულების დიადი ლოჟები, სულ 100-დე) დიადი ლოჟების კონგრესმა აღიარა ერთადერთი, სუვერენული და კანონიერად დაფუძნებული რეგულარული მასონური გაერთიანება, საქართველოს მთელს ტერიტორიაზე – უძველესი თავისუფალი და მიღებული ქვისმთლელთა ორდენი – საქართველოს დიადი ლოჟა!!! გილოცავთ, ყველას, განსაკუთრებით საქართველოს დიადი ლოჟის საფარველ ქვეშ და წიაღში მომუშავე სიმბოლური ღირსეული ლოჟების წევრ მასონ ძმებს და ჩვენი დიადი ლოჟის მხარდამჭერებს და პარტნიორებს!
https://masonicrecognition.org/reports-of-the-commission/
ოფიციალური დასკვნა უკვე დაიდო კომისიის გვერდზე – იხ. 2023 report ეს არის ისტორიული გამარჯვება, როგორც საქართველოს დიადი ლოჟის, ასევე, სრულიად საქართველოს!

Today our hearts are directed towards peace and victory of Ukraine!
For members and supporters of the Grand Lodge of Georgia, the only regular and sovereign Masonic association in Georgia: According to the conclusion and recommendation of the Commission on Information and Recognition of Grand Lodges of North America, the Congress of Grand Lodges of North America (Grand Lodges of the USA, Canada, Mexico and the Caribbean Islands, 100 in total) Recognized the only sovereign and legally established regular Masonic union in the entire territory of Georgia - the oldest free and accepted order of masons - Grand Lodge of Georgia!!! Congratulations to everyone, especially to the Mason brothers who are members of the symbolic dignified lodges working under the cover of the Grand Lodge of Georgia and to the supporters and partners of our Grand Lodge!
https://masonicrecognition.org/reports-of-the-commission/
The official conclusion has already been posted on the commission's page - see 2023 report This is a historic victory, both for the Grand Lodge of Georgia and for Georgia as a whole!